OCHRONA PRZED OPIŁKAMI METALI I ODPRYSKAMI OLEJÓW

wrapalleelementscells

Opublikowane: Maj 25, 2018

NASZ KLIENT:

Firma produkująca tuleje cylindrowe do samochodów osobowych i ciężarowych oraz elementy rozrządu dla światowego przemysłu samochodowego i motoryzacyjnego.

OPIS REALIZACJI:

Pokrowiec ochronny EVOdust powstał z potrzeby ochrony robota KUKA KR 150 przed opiłkami metalu i odpryskami olei chłodzących używanych w trakcie cięcia aluminiowych odlewów. Fartuch ochronny został wykonany ze specjalnej tkaniny, impregnowanej elastycznym tworzywem polimerowym, odpornej na przecięcia i wysokie temperatury oraz odpornej na działanie czynników abrazyjnych. Pokrowiec zaprojektowano w taki sposób, aby obejmował cały korpus robota wraz z przewodami zasilającymi. Dzięki temu ułatwia serwis robota i zabezpiecza go przed wnikaniem wiórów i cieczy. Gwarancją skuteczności pokrowca jest dodatkowa impregnacja elastycznym tworzywem polimerowym nadająca właściwości oleo i hydrofobowe. Materiał jest odporny na działanie czynników termicznych do 250°C i jest całkowicie niepalny.

OCHRONA ROBOTA PRZED ODPRYSKAMI ALUMINIUM

NASZ KLIENT:

Firma wchodząca w skład japońskiego, światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych, zajmująca się produkcję korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną aluminiowych odlewów oraz montażem kompletnych kompresorów.

OPIS REALIZACJI:

Na terenie zakładu znajduje się pięć zrobotyzowanych linii odlewniczych gdzie wytwarzane są bloki i głowice cylindrów, metodą odlewania wysokociśnieniowego.
Pokrowce EVOdust stworzone zostały do ochrony robotów przed chłodziwem i odpryskami aluminium powstałymi w trakcie pracy.

Ostatnie artykuły