OCHRONA ROBOTA COMAU PRACUJĄCEGO WEWNĄTRZ KOMORY MYJĄCEJ

wrapalleelementscells

Opublikowane: Maj 28, 2018

NASZ KLIENT:

Polska firma z branży motoryzacyjnej, zajmująca się produkcją silników diesla i benzynowych.

Opis REALIZACJI:

Osłona robota znalazła zastosowanie jako ochrona dla robota COMAU odpowiedzialnego za załadunek i rozładunek elementów silnika do myjni, w której następuje ich mycie i czyszczenie. Pokrowiec wykonany został z wodoszczelnego materiału powlekanego polimerami odpornymi na substancje chemiczne oraz wilgoć. Aby zwiększyć właściwości wodoszczelne i ochronne pokrowca zastosowane zostało nadciśnienie wewnątrz pokrowca. Podczas pracy na robocie pokrowiec jest naprężony a wszelkie odpryski cieczy z łatwością spływają po jego powierzchni. Ograniczenie ilości łączeń na materiale wzmacnia jego szczelność i idealnie dopasowuje go do kształtu robota.

FARTUCH CHRONIĄCY PRZED OPARAMI KLEJU

Pokrowiec ochronny EVOdust stworzony został z myślą o zabezpieczeniu robota KUKA wspomagającego produkcję głośników samochodowych. Robot umieszczony jest w komorze klejącej i odpowiedzialny jest za nanoszenie kleju na powierzchnię elementów głośników. Skafander na robota zabezpiecza go przed działaniem substancji chemicznych, oparów i zanieczyszczeń. Pokrowiec ochronny został wykonany z pyłoszczelnego materiału, odpornego na substancje chemiczne oraz ich opary.
Zaletą pokrowca jest powłoka umożliwiająca czyszczenie zabrudzeń (odprysków kleju) oraz nieograniczony dostęp do osłoniętych części robota podczas konserwacji. Ze względu na obecność kamery doświetlonej lampami pokrowiec został wykonany z materiału o specjalnej powłoce nie powodującej refleksów i zmiany naświetlenia.

OSŁONA MASZYNY ZNAKUJĄCEJ

Osłona EVOpure została stworzona w celu zabezpieczenia maszyny znakującej produkty ze stali, aluminium, ceramiki i szkła oraz jej przewody zasilające przed wnikaniem wiórów i cieczy. Osłona została wykonana z tkaniny wysoce odpornej na przecięcia i działanie czynników abrazyjnych. Tkanina jest dodatkowo impregnowana elastycznym tworzywem polimerowym, nadającym właściwości oleo i hydrofobowe. Zarówno tkanina, jak i powłoka, są odporne na działanie czynników termicznych do 250°C oraz są całkowicie niepalne.

Ostatnie artykuły