Realizacje

cells

Pokrowce ochronne stosowane przy odlewaniu magnezu


NASZ KLIENT:

Firma SHILOH Industries wykorzystując najszersze portfolio w przemyśle motoryzacyjnym, projektuje i wytwarza produkty w ramach struktury nadwozia, podwozia i układów napędowych pojazdów. Rozwiązania firmy SHILOH składają się z różnorodnych stopów metali: aluminium, magnezu i stali, a także innowacyjnych laminatów własnej produkcji.


ODLEWANIE MAGNEZU-OSŁONY ROBOTÓW ODLEWNICZYCH SMARUJĄCYCH I ODBIERAJĄCYCH

Pokrowiec ochronny na robota ABB stanowi doskonałą ochronę podczas pracy na stanowiskach odlewniczych detali ze stopów magnezu. Roboty pracują w środowisku o podwyższonej wilgotności i temperaturze, przy czym na robot smarujący działa bardzo duża ilość pary wodnej oraz substancje oleiste, które działając długotrwale powodują niszczenie warstwy lakieru z korpusu robota. W obrębie stanowiska wstępuje wysokie zapylenie, cyklicznie pojawiają się odpryski palącego się magnezu o temperaturze sięgającej 3000–3100 °C. Pokrowce ochronne EVO_MOLD mają za zadanie izolację maszyn od bezpośredniego działania na czynniki takie jak: wilgoć, substancje oleiste, pył i odpryski magnezu, promieniowanie cieplne. Materiał z jakiego wykonane są pokrowce jest niepalny, posiada specjalną impregnację wysokotemperaturowym silikonem, która ma za zadanie chronić przed wilgocią i substancjami chemicznymi.


PRZENOSZENIE ODLEWÓW ALUMINIOWYCH

Osłona ochronna na chwytak wykorzystywana jest na stanowisku pracy robota ABB, odpowiedzialnego za odbieranie i przenoszenie odlewów aluminiowych na linii odlewniczej. Pokrowiec ten został stworzony tak, aby osłaniać ruchome przewody spiralne i chronić palce chwytaka, nie blokując przy tym ich ruchu. Odporny na wysoką temperaturę oraz mechaniczne uszkodzenia wywołane odpryskami zastygłego metalu i oparami z cieczy chłodzących stanowi doskonałą ochronę ruchomych przewodów robota. Materiał z którego został wykonany pokrowiec ochronny posiada wysokie właściwości izolacyjne i refleksyjne, odbijając do 90% promieniowania cieplnego.


WYPEŁNIENIE OKAPU CHRONIĄCEGO ZROBOTYZOWANE STANOWISKO ODLEWNICZE

Kurtyna ochronna EVO_MOLD stanowi zabezpieczenie stanowiska pracy robota, zajmującego się odlewaniem stopu magnezu, od przenikania zanieczyszczeń na teren zakładu.
Osłona blokuje przedostawanie się oparów cieczy lubrykującej, olei, pyłów i popiołów. Izoluje otoczenie robota od wysokiej temperatury ograniczając przy tym rozprzestrzenianie się płomieni palącego magnezu. Konstrukcja okapu wypełniona elementami ze sztywnej tkaniny impregnowanej dwustronnie, zabezpiecza przed wilgocią i odpryskami metali oraz umożliwia swobodne przemieszczanie się maszyny i spełnia funkcje ochronne.POKROWCE NA ROBOTY W PROCESIE OBRÓBKI MECHANICZNEJ


OCHRONA ROBOTA FANUC PODCZAS GRATOWANIA ELEMENTÓW ALUMINIOWYCH

NASZ KLIENT:

Polska firma zajmująca się produkcją elementów układów wydechowych do samochodów oraz wyrobów rurowych mających zastosowanie w przemyśle medycznym i budownictwie.

OPIS REALIZACJI:

Pokrowiec ochronny na robota w strefie zagrożonej wybuchem.

Zadaniem pokrowca EVOdust jest ochrona uszczelnień i przekładni przed uszkodzeniem poprzez zapobieganie osadzaniu się i wnikaniu drobnoziarnistych pyłów. Antyelektrostatyczna powierzchnia materiału osłony zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń, a także powstawaniu ładunku elektrostatycznego, który jest szczególnie niebezpieczny w połączeniu z pyłami wybuchowymi.


OCHRONA ROBOTÓW YASKAWA MOTOMAN W PROCESIE OBRÓBKI STRUMIENIOWO-ŚCIERNEJ

NASZ KLIENT:

Producent kompresorów do klimatyzacji samochodowych.

Opis realizacji:

W skład linii do oczyszczania elementów aluminiowych wchodzi komora do obróbki ściernej obsługiwana przez roboty Yaskawa Motoman. Materiałem wykorzystanym do śrutowania jest drobnoziarnisty korund. W strefie pracy robotów występuje wysokie zapylenie pyłem korundowym, który ma szkodliwy wpływ na mechanizmy robota oraz elementy chwytaka, przyczyniając się do nadmiernego zużycia tych elementów. dlatego też roboty wyposażono w pyłoszczelne fartuchy ochronne z linii EVOdust zapobiegające wnikaniu proszku korundowego w elementy maszyny. Wytrzymały, szczelny pokrowiec ochronny doskonale chroni robota przed uszkodzeniem zapewniając przy tym swobodny, nieograniczony zakres ruchów.


02.01.01S


OSŁONY OCHRONNE DLA ROBOTÓW PIASKUJĄCYCH

Opis realizacji:

Zadaniem fartucha jest ochrona robota podczas obróbki mechanicznej odlewów aluminiowych, w technologii strumieniowo-ściernej. Współpraca robota z maszyną do śrutowania oraz konstrukcja komory roboczej urządzenia powoduje że jest on narażony na działanie ścierniwa – bardzo drobnego proszku korundowego. Ścierniwo ze względu na wielkość ziaren wnika w elementy chwytaka oraz mechanizmy robota, przyśpieszając znacząco ich zużycie.

W celu ograniczenia oddziaływania ścierniwa na mechanizmy robota, wykorzystano pyłoszczelny fartuch ochronny EVOdust zapobiegający wnikaniu proszku korundowego w elementy maszyny.

02.06.01SPOKROWCE I OSŁONY LAKIERNICZE


NASZ KLIENT:

Spółka będąca największym producentem i eksporterem drewnianych okien dachowych w Polsce. Firma produkuje również metalowe komponenty do okien, rolet i żaluzji.

Opis realizacji:

Pokrowce lakiernicze EVOlack powstały w celu osłonięcia zrobotyzowanego stanowiska lakierniczego, wykorzystywanego przy malowaniu drewnianych elementów ram okiennych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie urządzenia malującego od zanieczyszczeń powstałych w trakcie malowania i ich osiadaniem na podajniku i maszynie. Osłony ochronne pokryte są antystatyczną, bezpieczną powłoką dzięki czemu mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem.


POKROWIEC NA ROBOTA MITSUBISHI

NASZ KLIENT:

Jeden z większych producentów części samochodowych. Produkuje elementy zawieszenia silnika, nadwozia oraz układu wydechowego, a także poliuretanowe osłony i pokrywy silnika do samochodów znanych światowych marek.

OPIS REALIZACJI:

Robot MITSUBISHI odpowiedzialny jest za transport obrabianych elementów z prasy do kabiny lakierniczej, w której odbywa się proces lakierowania. Zastosowany w tym przypadku pokrowiec lakierniczy chroni robota przed zanieczyszczeniami i pyłem lakierniczym. Specjalna konstrukcja pokrowca pozwala na wprowadzenie przewodów zasilających i czujników dołączanych do robota. Montaż na robocie nie wymaga odłączania przewodów. Materiał z jakiego wykonano pokrowiec ochronny jest w pełni antyelektrostatyczny, nie gromadzi ładunków, nie elektryzuje się, nie przyciąga zanieczyszczeń.

03.02.01TPOKROWCE NA ROBOTY ODLEWNICZE I OSŁONY NA KLESZCZE ZGRZEWAJĄCE


POKROWIEC OCHRONNY NA ROBOTA ORAZ IZOLACJA KIŚCI ROBOTA

NASZ KLIENT:

Polska huta produkująca szkło ochronne, techniczne i kolorowe wykorzystywane w sygnalizacji kolejowej, samochodowej czy lotniczej.

OPIS REALIZACJI:

Osłona na robota wyposażonego w wysięgnik, który nabiera porcję materiału. Temperatura przy wyjściu z kadzi wynosi ok 500°C i powoduje nagrzewanie ramienia robota przy jego kiści. Stalowy wysięgnik izolowany jest od kiści tarczą izolującą EVOshield, wykonaną z wytrzymałego materiału ceramicznego, o wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki izolującej tarczy ograniczono przepływ ciepła z rozgrzanego wysięgnika do kiści robota. Robot narażony jest również na zachlapanie odpryskami szkła, działanie kurzu, pyłu, oraz niewielkiej ilości pary wodnej. Pokrowiec ochronny EVOmold został wykonany z materiału o właściwościach refleksyjnych dzięki czemu odbija do 90 % emitowanego promieniowania cieplnego.


OSŁONY CHWYTAKÓW I KLESZCZY ZGRZEWAJĄCYCH

Osłona chwytaka transportującego detale do wanny hartowniczej

Ochrona kleszczy zgrzewalniczych

Osłona chroni kleszcze zgrzewalnicze, które są narażone na zanieczyszczenia sadzą powstałą w procesie produkcji. Dodatkowym czynnikiem szkodliwym dla pracy urządzenia jest wysoka temperatura dochodząca do 250°C, która może uszkodzić zarówno sam mechanizm kleszczy jaki i zamocowane do nich elementy. Osłony ochronne EVOspark wykonywane są z specjalnie dobranego materiału, który posiada wysoką odporność na odpryski gorących cząsteczek metali oraz odpryski spawalnicze. Dodatkowym atutem jest możliwość czyszczenia pokrowca.

Ochrona robota Fanuc obsługującego kuźniarkę

Pokrowiec EVOmold chroni robota przemysłowego FANUC odpowiadającego za transport elementów z pieca indukcyjnego do prasy.
Fartuch ochronny został wykonany ze specjalnego, warstwowego
materiału, który z jednej strony stanowi doskonałą barierę cieplną, a z drugiej strony zapewnia odpowiednią trwałość i wytrzymałość mechaniczną. Solidne wykonanie pokrowca, z trzech połączonych ze sobą fragmentów, precyzyjnie chroni, zarówno całego robota, jak i dodatkową część chwytaka.POKROWCE OCHRONNE STOSOWANE W PROCESIE OBRÓBKI MECHANICZNEJ


OCHRONA PRZED OPIŁKAMI METALI I ODPRYSKAMI OLEJÓW

NASZ KLIENT:

Firma produkująca tuleje cylindrowe do samochodów osobowych i ciężarowych oraz elementy rozrządu dla światowego przemysłu samochodowego i motoryzacyjnego.

OPIS REALIZACJI:

Pokrowiec ochronny EVOdust powstał z potrzeby ochrony robota KUKA KR 150 przed opiłkami metalu i odpryskami olei chłodzących używanych w trakcie cięcia aluminiowych odlewów. Fartuch ochronny został wykonany ze specjalnej tkaniny, impregnowanej elastycznym tworzywem polimerowym, odpornej na przecięcia i wysokie temperatury oraz odpornej na działanie czynników abrazyjnych. Pokrowiec zaprojektowano w taki sposób, aby obejmował cały korpus robota wraz z przewodami zasilającymi. Dzięki temu ułatwia serwis robota i zabezpiecza go przed wnikaniem wiórów i cieczy. Gwarancją skuteczności pokrowca jest dodatkowa impregnacja elastycznym tworzywem polimerowym nadająca właściwości oleo i hydrofobowe. Materiał jest odporny na działanie czynników termicznych do 250°C i jest całkowicie niepalny.

OCHRONA ROBOTA PRZED ODPRYSKAMI ALUMINIUM

NASZ KLIENT:

Firma wchodząca w skład japońskiego, światowego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych, zajmująca się produkcję korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną aluminiowych odlewów oraz montażem kompletnych kompresorów.

OPIS REALIZACJI:

Na terenie zakładu znajduje się pięć zrobotyzowanych linii odlewniczych gdzie wytwarzane są bloki i głowice cylindrów, metodą odlewania wysokociśnieniowego.
Pokrowce EVOdust stworzone zostały do ochrony robotów przed chłodziwem i odpryskami aluminium powstałymi w trakcie pracy.POKROWCE OCHRONNE I OSŁONY SPECJALNE


OCHRONA ROBOTA COMAU PRACUJĄCEGO WEWNĄTRZ KOMORY MYJĄCEJ

NASZ KLIENT:

Polska firma z branży motoryzacyjnej, zajmująca się produkcją silników diesla i benzynowych.

Opis REALIZACJI:

Osłona robota znalazła zastosowanie jako ochrona dla robota COMAU odpowiedzialnego za załadunek i rozładunek elementów silnika do myjni, w której następuje ich mycie i czyszczenie. Pokrowiec wykonany został z wodoszczelnego materiału powlekanego polimerami odpornymi na substancje chemiczne oraz wilgoć. Aby zwiększyć właściwości wodoszczelne i ochronne pokrowca zastosowane zostało nadciśnienie wewnątrz pokrowca. Podczas pracy na robocie pokrowiec jest naprężony a wszelkie odpryski cieczy z łatwością spływają po jego powierzchni. Ograniczenie ilości łączeń na materiale wzmacnia jego szczelność i idealnie dopasowuje go do kształtu robota.

FARTUCH CHRONIĄCY PRZED OPARAMI KLEJU

Pokrowiec ochronny EVOdust stworzony został z myślą o zabezpieczeniu robota KUKA wspomagającego produkcję głośników samochodowych. Robot umieszczony jest w komorze klejącej i odpowiedzialny jest za nanoszenie kleju na powierzchnię elementów głośników. Skafander na robota zabezpiecza go przed działaniem substancji chemicznych, oparów i zanieczyszczeń. Pokrowiec ochronny został wykonany z pyłoszczelnego materiału, odpornego na substancje chemiczne oraz ich opary.
Zaletą pokrowca jest powłoka umożliwiająca czyszczenie zabrudzeń (odprysków kleju) oraz nieograniczony dostęp do osłoniętych części robota podczas konserwacji. Ze względu na obecność kamery doświetlonej lampami pokrowiec został wykonany z materiału o specjalnej powłoce nie powodującej refleksów i zmiany naświetlenia.

OSŁONA MASZYNY ZNAKUJĄCEJ

Osłona EVOpure została stworzona w celu zabezpieczenia maszyny znakującej produkty ze stali, aluminium, ceramiki i szkła oraz jej przewody zasilające przed wnikaniem wiórów i cieczy. Osłona została wykonana z tkaniny wysoce odpornej na przecięcia i działanie czynników abrazyjnych. Tkanina jest dodatkowo impregnowana elastycznym tworzywem polimerowym, nadającym właściwości oleo i hydrofobowe. Zarówno tkanina, jak i powłoka, są odporne na działanie czynników termicznych do 250°C oraz są całkowicie niepalne.KURTYNY SPAWALNICZE, IZOLACJE TERMICZNE I OSŁONY NA PRZEWODY


KURTYNA SPAWALNICZA

Kurtyna EVOspark wykorzystywana jest do wysłonienia robota spawalniczego COMAU, który podczas pracy generuje znaczne ilości gorących odprysków i szkodliwego promieniowania.
Kurtyna ochronna jest nieprzepuszczalna dla błysków światła, gazów i dymów. Odporność termiczna tkaniny to 650 °C, a powleczenia do 300°C. Specjalna powierzchnia antyadhezyjna zapobiega przywieraniu zanieczyszczeń i gorących odprysków powstałych w procesie spawania, wydłużając tym samym czas eksploatacji kurtyny. Dodatkowo na potrzeby klienta w kurtynie zostało wykonane okienko zamykane na rzepy, które ułatwia kontrolę poprawności działania maszyny.

OSŁONY NA PRZEWODY SPAWALNICZE

OSŁONY NA PRZEWODY LAKIERNICZE